עורכת דין ירושות וצוואות

משרד עו"ד סוזאנה זוקוב מציע עריכת צוואות אישיות והדדיות, הוצאת צווי ירושה והוצאת צווי קיום צוואה.

חוק הירושה מסדיר את כל נושא הצוואות והירושות, לרבות אילו סוגי צוואות קיימים, מה קורה כאשר אין צוואה, מיהם יורשים על פי דין, מה קורה כאשר אין יורשים וכדומה.

כאשר אינכם עורכים צוואה, היורשים הם בהתאם לברירת המחדל הקבועה בחוק, כלומר בן או בת הזוג שלכם וקרוביכם. חוק הירושה מגדיר באיזה אופן יחולק העיזבון, הוא הרכוש שאתם מותירים לאחר מותכם – הילדים, ככל וישנם יירשו מחצית מן הרכוש ובן או בת הזוג בחייהם יירשו את המחצית השניה. כל זאת כאמור, במידה ואינכם עורכים צוואה.

עורך דין צוואות וירושות

ברירת המחדל בחוק הירושה, לא בהכרח תואמת את רצונכם והצרכים שלכם, ולא 'מכסה' את כל המצבים האפשריים, בוודאי כאשר אינכם עונים על אחד המצבים הקבועים בחוק  . צוואה היא מסמך משפטי באמצעותו תוכלו להתנות על חוק הירושה, ולתת הוראות מיוחדות המתאימות לצרכים שלכם ושל משפחתכם.

כתיבת צוואה היא הדרך היעילה והנכונה ביותר לקבוע, כיצד יחולק עזבונכם לאחר מותכם, ומתוך אחריות, לדאוג כבר היום ליקרים לכם מכל, כאשר לא תהיו עוד עבורם. בנוסף, כתיבת צוואה פעמים רבות חוסכת סכסוכים עתידיים בין בני המשפחה על רקע הירושה עקב יחסים רעועים או רצונות ואינטרסים מנוגדים.

בכדי לוודא שצוואתכם תשקף בצורה מדויקת ומלאה את רצונכם, חשוב להסתייע בשירותי עורך דין צוואות מיומן ומנוסה שינסח עבורכם צוואה במקצועיות ורגישות. יש לוודא שתותירו צוואה מנוסחת וערוכה על פי דין, ללא פרצות ופתח לאי הבנות.

אל תדחו למחר – התקשרו! 052-4896017

צו קיום צוואה וצו ירושה

בנוסף לכתיבת צוואה, עורך דין צוואות וירושות מסייע ליורשים  לממש כתב צוואה קיים. במקרה שאדם נפטר והותיר אחריו צוואה, בכדי לממש אותה קיימת פרוצדורה הכרוכה בהגשת הצוואה ופרסום דבר הבקשה בעיתונות, בכדי לאפשר לצדדים שלישיים להביע התנגדות לצוואה. במידה ומוגשת התנגדות, הדבר מועבר לדיון משפטי. במידה ואין התנגדות ויתר התנאים מולאו, רשם הירושה יעניק "צו קיום צוואה" שיאפשר ליורשים לממש אותה, כלומר לעשות ברכוש כפי שציווה המוריש (לחלק את הרכוש על פי הצו, למכור נכסים על פי הצו וכד').

במידה ולא קיימת צוואה, עורך דין צוואות וירושות יסייע ליורשים להוציא צו ירושה, תהליך דומה לזה של הוצאת צו קיום צוואה כאשר כזו אינה קיימת. צו קיום ירושה יאפשר ליורשים לממש את זכויותיהם על פי חוק אל מול המוסדות השונים (בנקים, חברות ביטוח וכד').

אשמח לעמוד לשרותכם בליווי משפטי בתחום צוואות וירושות, בטלפון – 052-4896017