מאמרים

למה יפוי כח מתמשך חשוב גם לך
כולם שואלים אותי, "מה זה ייפוי כח מתמשך?" "שמענו על זה, ולא ממש הבנו. זה כמו צוואה בחיים?" אז החלטתי שזו הזדמנות לעשות סדר ולחשוף את עיקרי הדברים, עבור כל מי שמעוניין לקחת את גורלו בידיו וגם לדאוג ליקרים לו. אם יש לכם הורים מבוגרים, או אתם נמנים עם אלו אשר שונאים סיכון, המאמר הזה הוא בשבילכם.
להמשך קריאה  >>

צוואה הדדית מהי?
צוואה הדדית משותפת היא צוואה המעידה על החלטה משותפת ומקובלת על שני בני הזוג, הקובעת מראש מה יעלה בגורל נכסיהם המשותפים לאחר מות אחד או אחת מהם. במקרה זה מדובר למעשה בשתי צוואות הדדיות המסתמכות זו על זו.
ניתן לערוך צוואה הדדית משותפת בין שני בני זוג הנשואים זה לזו או בין בני זוג המצויים בקשר יציב ומתמשך, ניתן לחתום עליה במסמך אחד או בשני מסמכים נפרדים המקבלים תוקף משפטי זהה.
החלטה בדבר עריכת צוואה הדדית משותפת הינה בעלת נגזרות מורכבות מבחינה משפטית, מוצע להיערך ולתת את הדעת עליהן בכובד ראש.
אז מה חשוב לדעת?
להמשך קריאה>>

סיכונים בחתימה על "זיכרון דברים" טרם רכישה/מכירת דירה
מכירים את הצורך לחתום מייד על "זיכרון דברים" לפני בצוע עסקה למכירה או רכישת דירה, טרם פנייה לעורך דין?
כדאי לכם לדעת. חתימה על "זיכרון דברים" איננה בהכרח מקנה שקט נפשי המעניק בטחון בהוצאתה לפועל של העסקה שאתם כל כך חפצים בה.
ל"זיכרון דברים" תוקף של חוזה מחייב בין הצדדים, בו רשומים פרטי הנכס, זהות הצדדים, המחיר ותנאי התשלום. כדאי להיוועץ ולא למהר לחתום עליו, כי יתכן ותאלצו לשלם על כך מחיר נוסף, שלא ידעתם עליו מראש.
 מהם הסיכונים בחתימה על "זיכרון דברים"?
להמשך קריאה>>

תיקון מס' 1 לחוק השכירות והשאילה
מעוניינים להשכיר או לשכור דירה?
שימו לב – ביולי 2017 נכנס לתוקף תיקון מס' 1 לחוק השכירות והשאילה.
חוק השכירות והשאילה הוא חוק אזרחי המסדיר את היחסים שבין שני צדדים לחוזה – השוכר והמשכיר. החוק עוסק בנושאים הקשורים ליחסים בין השוכר והמשכיר.
חוק זה אינו חל על שכירות דירה למטרת נופש או דירה במעונות סטודנטים; שכירות בבית דיור מוגן או דירה שחוק הגנת הדייר חל עליה; דירות יוקרה שדמי השכירות שלהן עולים על 20,000 ₪ בחודש, או על קרובי משפחה.
כמו כן, ההסדר לא יחול על שכירויות הקצרות מ-3 חודשים ועל שכירויות ארוכות מ-10 שנים.  

התיקון לחוק כולל שינויים לטובת השוכר, להלן העיקריים שבהם:
להמשך קריאה>>

הליכי הוצל"פ פתרון נח משחשבתם. תכירו את הבקשה לביצוע שטר ותביעה על סכום קצוב
הענקתם שירות כלשהוא, מכרתם מוצר, ייעצתם בתחום מקצועי – סביר להניח שתרצו לממש את התמורה המגיעה לכם.
קרה לכם שקיבלתם שיק שלא כובד?,
ניתן במקרה זה, לפנות להליך ביצוע שטר בהוצל"פ.
מה כולל ההליך?
להמשך קריאה>>

ביטוח תאונות אישיות לתלמידים
חוק לימוד חובה (1949) קובע כי "מי שזכאי לחינוך חינם יהיה מבוטח בביטוח תאונות אישיות באמצעות רשות החינוך המקומית, שבתחום שיפוטה נמצא מוסד החינוך בו לומד הילד".
ביטוח תאונות אישיות הוא ביטוח קבוצתי, המעניק כיסוי מלא לאורך כל שעות היממה, כל השנה, גם כשהילד נמצא בבית הספר או מחוצה לו, בעת חופשה בארץ או בחו"ל, בין אם הילד שהה במסגרת פרטית או עם הוריו.
מה כדאי לדעת על ביטוח תאונות אישיות?
• הביטוח חל גם על הורה או בן משפחה של התלמיד שנטל עימו חלק בפעילות הרשמית של המוסד בו שוהה, בין אם התרחשה בין כתלי המוסד או מחוצה לו.
• ביטוח תאונות אישיות לתלמיד מקנה, בין השאר, זכאות לפיצויים במקרה של נכות זמנית, נכות קבועה או מוות, הנגרמים כתוצאה מתאונה המוגדרת כאירוע פיסי,
חיצוני, גלוי לעין, בלתי צפוי – הגורם לנזק גופני.
הילד שלכם נפגע, מה עושים?
להמשך קריאה>>