עורך דין מכירת דירה

מתכננים למכור את הדירה? מומלץ שלא להתקדם עם עסקת מכירה לפני שמסתייעים בשירותי עורך דין מכירת דירה המתמחה בייעוץ וליווי משפטי לעסקאות מקרקעין. יתרה מכך, רצוי לפנות לעורך דין בשלב מוקדם עם החלטתכם להציע את הדירה למכירה. כך תבטיחו שתצאו למהלך עם גורם מקצועי שיודע להסתכל על 'התמונה הרחבה' ולתת לכם ייעוץ ומענה מקיף תוך לקיחה בחשבון של כל הנתונים והשיקולים הכרוכים בתהליך מכירת הדירה.

לא רק הצד הרוכש יכול להרוויח מליווי משפטי. גם צד המוכר יכול לראות תועלת רבה בשירותים משפטיים מקצועיים בדמות שקט נפשי וביטחון, חיסכון בזמן ולעיתים גם חיסכון כספי משמעותי. עורך דין מקרקעין יערוך בחינה מקיפה של העסקה על כל היבטיה כדי להבטיח שתעשו עסקה כדאית עם רווח מקסימלי.

סוזאנה זוקוב, עו"ד מקרקעין המתמחה בייעוץ וליווי בתהליכי מכירת דירה, תלווה אתכם לאורך כל התהליך, על כל הבירוקרטיה הכרוכה בו ועד להשלמת עסקת המכירה המשתלמת ביותר.

ראשית, עו"ד סוזאנה זוקוב תבצע עבורכם בדיקות מקדימות של רישום הנכס. לא פעם קורה שבעלי נכסים מבקשים למכור דירה ואז מגלים שלמעשה הם אינם רשומים כבעלי הנכס במרשם הרלוונטי (טאבו, חברה משכנת, רשות מקרקעי ישראל), או מגלים רישום חלקי ולא מדויק של הנכס (אי התאמה לתשריט למשל). אי רישום מלא ותקין במרשם או חלילה רישום שעבודים, עיקולים והערות אזהרה יעכבו ואף עלולים למנוע את היכולת למכור את הנכס. במידה ומתגלים מכשולים כאלו, עורך דין מכירת דירה יוכל לסייע בפתרון הבעיה בצורה היעילה והמהירה ביותר, בכדי לאפשר התקדמות עם תהליך המכירה. בנוסף לבדיקות המקדמיות, עורך דין מכירת דירה ידאג להמצאת כל המסמכים הדרושים להשלמת תהליך המכירה מהגופים הרלוונטיים.

בנוסף לבדיקות המקדמיות, יש לתת את הדעת בתהליך מכירת דירה לשיקולים הנוגעים למיסוי אשר יכולים להשפיע על הרווח שיושג מהעסקה בהסתכלות על הטווח הקצר וכן הטווח הארוך. מס שבח הינו מס אשר מוטל על מוכר הנכס בגין הרווח מן העסקה. גובה המס משתנה בהתאם לגורמים רבים כגון גיל המוכר, היותו בעל דירה אחת או יותר, מועד רכישת הנכס, אופן קבלת הנכס (מתנה/ירושה) ועוד. עורך דין מכירת דירה יבחן האם במקרה שלכם ניתן להשיג הפחתה ואולי אף פטור מלא ממס השבח. סיווג העסקה, לדוגמה, יכול במקרים מסוימים להביא להקלות ואף לפטור ממס. למשל, בתנאים מסוימים, מכירה אגב גירושין, מכירת דירה שהתקבלה בירושה ,מכירת שתי דירות יחד ועוד מצבים מיוחדים, יכולים להביא להפחתת מס משמעותית, העדר מס כליל, מס בגובה 0  ואף לפטור. עורך דין מקצועי ומנוסה בתחום מכירת דירה יידע לבחון האם ישנה דרך במסגרת החוק להביא להפחתה משמעותית בתשלום המס.

נושא נוסף אותו יש לבחון בהקשר המיסוי הינו היטל השבחה. מס זה מוטל על מוכר נכס במקרים בהם אושרה תוכנית תב"ע, התקבלו אישור הקלה או אישור שימוש חורג. אישורים אלו מעלים את שווי הנכס ומשביחים אותו, ולכן, אם נוצלו ההטבות הללו והיה בהן כדי להשפיע על תמורת הנכסיתכן וידרש במעמד "מימוש הזכויות" במקרקעין, כלומר מכירת הזכויות בנכס לשלם את היטל ההשבחה.

ליווי של עורך דין מכירת דירה יבטיח היערכות מבעוד מועד להוצאות מיסים ואגרות, בכדי שלא תיתקלו בהוצאות שלא ציפיתם להן, וכן שתשלמו את המינימום הנדרש.

ליווי עורך דין מכירת דירה יבוא לידי ביטוי גם בשלב ניהול המו"מ ועריכת ההסכם. עו"ד סוזאנה זוקוב תנהל עבורכם את המשא ומתן מול המתעניינים ברכישת הדירה במטרה להשיג את תנאי המכירה הטובים ביותר עבורכם, ותוודא כי הם מסוגלים לעמוד בתשלומים הדרושים להשלמת עסקת המכירה. כמו כן, היא תנסח הסכם מכירה אשר ישמור על הזכויות והאינטרסים שלכם, ויכלול גם מנגנוני הגנה ופיצוי במקרה של הפרת ההסכם. גם לאחר החתימה על ההסכם עו"ד זוקוב תלווה את התהליך ותוודא שכל סעיפי ההסכם והצעדים הדרושים מבוצעים באופן מלא.

במועד החוקי, עו"ד זוקוב תגיש עבורכם דיווח לרשויות המס בכדי לקבל אישור לביצוע המכירה, ועד להעברת כל המסמכים הרלוונטים לעו"ד הרוכשים לשם רישום הנכס על שם הרוכשים, עם מסירת החזקה בנכס.

עו"ד סוזאנה זוקוב מתמחה בעסקאות מקרקעין ובעלת ניסיון רב בליווי עסקאות מכירה וקנייה של נכסים, והיא מחזיקה בידע מקיף בתחום ובקיאה בכל החוקים והתקנות הנוגעים בתחום.

לחצו ליצירת קשר עכשיו!

עורך דין מכירת דירה