עסקאות מקרקעין

רכישה או מכירה של נכס, הן בין העסקאות הגדולות ביותר שתעשו בחייכם. היות ומדובר על סכום כסף גבוה, ועל התחייבות חוזית וקניינית, מומלץ להסתייע בשירות עורך דין מקרקעין מטעמכם, לפני חתימה על ההסכם, בכדי לוודא שלא תיפלו חלילה קורבן לרמאות, ועל מנת שתבצעו עסקה משתלמת וכדאית תוך ניהול סיכונים נכון. ליווי של סוזאנה זוקוב, עו"ד אחראית, מקצועית ועם נסיון בתחומה, תבטיח תהליך מכירה/רכישה בטוח, זורם ונעים.

משרד עו"ד סוזאנה זוקוב מציע ליווי משפטי מקצועי בעסקאות מקרקעין בכל חלקי הארץ. השירות כולל בדיקות מקדמיות לנכס מבחינה רישומית, עריכת חוזה מכר, תוך הגנה על האינטרסים של הלקוח, מו"מ מול הצד השני, דיווח למיסוי מקרקעין, תמיכה וליווי בכל הליך רישום המשכנתא, במידת הצורך, ועד העברת הזכויות ורישום הנכס על שם הבעלים החדשים.

ליווי עורך דין מקרקעין בתהליך קניית דירה או מכירה

לפני חתימה על הסכם רכישת דירה, עורך דין מקרקעין יבצע בדיקה מקדמית של הנכס והצדדים המעורבים במרשמים השונים (בטאבו, ברשם המשכונות, במנהל מקרקעי ישראל וכד'). הבדיקה יכולה לספק מידע חשוב במספר היבטים, ביניהם:

  • האם המוכר הוא אכן בעל הזכויות בדירה, ומה מצב הזכויות בדירה, כלומר, האם הדירה בבעלותו המלאה או שמדובר על הערת אזהרה, חכירה, וכו'.
  • האם אלמנטים כמו חניה, מחסן או גג שהוצגו כחלק מהדירה אכן שייכים לה על פי המרשם.
  • האם קיימים חובות או שעבודים בדירה.
  • סוג העסקה הצפוייה-אין עסקת "טאבו" כעסקת חברה משכנת וכו'.

רכישת דירה כרוכה בהוצאות רבות. עורך דין מקרקעין ינחה אתכם בכל הנוגע להוצאות הנלוות דוגמת אגרות לשכת רישום המקרקעין ומס רכישה, ויבחן אפשרות של הפחתת גובה המס, ובמקרים מסוימים אף השגת פטור מלא.

בשלב הבא, ליווי עורך דין יבוא לידי ביטוי במו"מ מול הצד השני להשגת התנאים הטובים ביותר עבורכם, ועריכת הסכם אשר יבטיח , הגנה מירבית על האינטרסים שלכם, לרבות הכספיים, ויספק מנגנוני הגנה, למקרה של הפרת ההסכם. כמוכרים, על ההסכם להבטיח שלרוכשים לא תהיה כל עילה לתביעה בעתיד, והתשלום על הנכס יובטח. כקונים, ההסכם צריך להבטיח שתקבלו את הנכס שהובטח לכם לבעלותכם המלאה במועד וללא כל פגם.

גם לאחר החתימה על ההסכם, תיהנו מליווי בכל הנוגע לדיווח למיסוי מקרקעין, רישום משכנתא ועד העברת הזכויות ורישום הנכס על שם הבעלים החדש.

שוקלים למכור או לקנות?

התקשרו: 052-4896017